Biegł dla tych co nie mogą

Częstochowski policjant z drogówki wziął udział w niezwykłym biegu, który rozpoczął się na całym świecie w tej samej chwili.

Sebastian Wawrzak, na co dzień starszy sierżant, który dba o bezpieczeństwo w ruchu drogowym, za pomocą aplikacji, 5 maja, wziął udział w międzynarodowym biegu, który miał dystans na 25 km. Bieganie to jego hobby i mógł za jego pomocą przysłużyć się do czegoś dobrego biorąc udział w szczytnym celu na rzecz osób wymagających wsparcia.

Start miał miejsce w Poznaniu i środki z wpisowego zostaną przekazane na leczenie uszkodzonych rdzeni kręgowych. Historia Wings for Life World Run, bo tak nazywa się akcja, rozpoczęła się w 2004 przez założenie fundacji Wings for Life i zapoczątkował ją współzałożyciel Red Bulla – Dietrich Mateschitz i Heinz Kinigadner, będący dwukrotny mistrz świata w motocrossie. Postanowili zrobić coś i pomóc osobom z urazami rdzenia kręgowego. Sam bieg pierwszy raz miał miejsce 10 lat później i akcja organizowana jest do dziś cyklicznie.

Fot. KMP Częstochowa

Udostępnij:

Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Szanowni Czytelnicy,

Z ogromną przyjemnością witam Was w pierwszym numerze naszej gazety! Jest to dla nas niezwykle ekscytujący moment, ponieważ rozpoczynamy wspólną podróż po fascynującym świecie informacji, inspiracji i refleksji.
Jesteśmy przekonani, że nasza gazeta będzie nie tylko źródłem aktualnych wiadomości, ale także miejscem, gdzie znajdziecie inspirujące historie, ciekawe artykuły oraz głosy ludzi, których opinie i doświadczenia mogą otworzyć nowe perspektywy.
Zapraszam Was serdecznie do aktywnego udziału w naszym projekcie. Wasze pomysły, sugestie i komentarze są nieocenione dla naszej redakcji. Wspólnie możemy tworzyć coś wyjątkowego!
Życzę Wam przyjemnej lektury i inspirujących przeżyć podczas poznawania naszej gazety.

Z poważaniem,

Redaktor Naczelny
Agnieszka Wójciak