Rewitalizacja boiska na Parkitce

Na ten moment  murawa boiska u zbiegu ulic Bialskiej i Okulickiego ma sporo ubytków i nierówności, na jednej z jego osi wydeptano także ścieżkę, całość otacza betonowa obramówka. Wkrótce się to zmieni.

Decyzją głosujących w Budżecie Obywatelskim miejsce to przejdzie metamorfozę. Przede wszystkim – powstaną piłkochwyty. Wymiary boiska trzeba będzie nieco zmniejszyć, aby je zamontować – z obecnych 60 na 30 m do 53 na 28 m. To działanie sprawi, że nie będzie to kolidować z siecią ciepłowniczą i koroną jednego z pobliskich drzew.  

Pod piłkochwytami będą położone opaski z kruszywa, tak aby trawa nie przerastała siatki. Wyrównana będzie nawierzchnia, ubytki murawy –  uzupełnione; boisko otrzyma nowe bramki. Jeśli chodzi o odwodnienie –  wody opadowe będą swobodnie przepuszczane przez grunt. W pobliżu boiska wysiane zostaną nowe trawniki. Wykonawca, w ramach usługi gwarancyjnej, będzie musiał odpowiednio pielęgnować rośliny. Obok boiska stanie tablica informacyjna m.in. z regulaminami, numerami alarmowymi czy kontaktem do zarządcy placu.

Rewitalizacją zajmie się firma ,,Tel-Bruk”. Będzie miała na to 3 miesiące (90 dni) od dnia podpisania umowy. Koszt brutto to prawie 135 tys. zł.

Mat. red. fot. UM Częstochowy

Udostępnij:

Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Szanowni Czytelnicy,

Z ogromną przyjemnością witam Was w pierwszym numerze naszej gazety! Jest to dla nas niezwykle ekscytujący moment, ponieważ rozpoczynamy wspólną podróż po fascynującym świecie informacji, inspiracji i refleksji.
Jesteśmy przekonani, że nasza gazeta będzie nie tylko źródłem aktualnych wiadomości, ale także miejscem, gdzie znajdziecie inspirujące historie, ciekawe artykuły oraz głosy ludzi, których opinie i doświadczenia mogą otworzyć nowe perspektywy.
Zapraszam Was serdecznie do aktywnego udziału w naszym projekcie. Wasze pomysły, sugestie i komentarze są nieocenione dla naszej redakcji. Wspólnie możemy tworzyć coś wyjątkowego!
Życzę Wam przyjemnej lektury i inspirujących przeżyć podczas poznawania naszej gazety.

Z poważaniem,

Redaktor Naczelny
Agnieszka Wójciak