Akcja informacyjno-edukacyjna ,,Zwolnij – niebezpieczny punkt”

Biuro Ruchu Drogowego KGP, we współpracy z firmą Neptis S.A., operatorem komunikatora Yanosik, przygotowało eksperymentalną akcję informacyjno-edukacyjną pt. „Zwolnij – niebezpieczny punkt”. Jej celem jest ostrzeganie kierowców przed miejscami na drodze, gdzie często dochodzi do wypadków, oraz zachęcanie ich do zmniejszenia prędkości i zwiększenia uwagi. Akcja będzie trwać od 6 maja do 2 czerwca 2024 r.

Analiza wypadków drogowych w latach 2021–2023 pozwoliła zidentyfikować 535 potencjalnie niebezpiecznych lokalizacji, obejmujących pięciokilometrowe odcinki dróg oraz konkretne skrzyżowania i przejścia dla pieszych, gdzie doszło do co najmniej trzech wypadków drogowych. Akcję wspiera również firma Screen Network S.A., emitując spoty akcji na ekranach LED umieszczonych przy głównych ciągach komunikacyjnych, dworcach, stacjach paliw i centrach handlowych.

Dzięki tej inicjatywie kierujący otrzymają informacje o miejscach, w których odnotowano dużą liczbę wypadków drogowych, a także zostaną zachęceni do ostrożniejszej jazdy. Wykorzystując aplikację Yanosik, kierowcy będą otrzymywali komunikaty głosowe i tekstowe o zbliżaniu się do niebezpiecznych odcinków dróg lub punktów na trasie.

Należy pamiętać, że głównymi przyczynami wypadków drogowych są nieustąpienie pierwszeństwa przejazdu oraz nieprzystosowanie prędkości do warunków ruchu. Jednakże nadmierna prędkość jest najczęstszą przyczyną wypadków generującą największą liczbę ofiar. Dlatego ważne jest, aby kierowcy byli świadomi zgubnych skutków nadmiernej prędkości, niezależnie od warunków atmosferycznych i rodzaju drogi.

Mat. red. fot. KMP Częstochowa

Udostępnij:

Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Szanowni Czytelnicy,

Z ogromną przyjemnością witam Was w pierwszym numerze naszej gazety! Jest to dla nas niezwykle ekscytujący moment, ponieważ rozpoczynamy wspólną podróż po fascynującym świecie informacji, inspiracji i refleksji.
Jesteśmy przekonani, że nasza gazeta będzie nie tylko źródłem aktualnych wiadomości, ale także miejscem, gdzie znajdziecie inspirujące historie, ciekawe artykuły oraz głosy ludzi, których opinie i doświadczenia mogą otworzyć nowe perspektywy.
Zapraszam Was serdecznie do aktywnego udziału w naszym projekcie. Wasze pomysły, sugestie i komentarze są nieocenione dla naszej redakcji. Wspólnie możemy tworzyć coś wyjątkowego!
Życzę Wam przyjemnej lektury i inspirujących przeżyć podczas poznawania naszej gazety.

Z poważaniem,

Redaktor Naczelny
Agnieszka Wójciak