Bebetto AZS UJD Częstochowa z brązowym medalem drużynowych mistrzostw Polski

W niedzielę 12 maja tenisistki stołowe Bebetto AZS UJD Częstochowa przegrały przed własna publicznością 0:3 z aktualnym mistrzem Polski i tegorocznym triumfatorem Ligi Mistrzyń – KTS Enea Siarkopol Tarnobrzeg w drugim meczu półfinałowym play off ekstraklasy. Tym samym podopieczne Joanny Pauliny Narkiewicz zdobyły brązowe medale drużynowych mistrzostw Polski w sezonie 2023/2024. To jest już 13 medali DMP (5 srebrnych i 8 brązowych).

Rewanżowe spotkanie było zacięte, chociaż wynik nie świadczy o tym. W pierwszym pojedynku liderka częstochowskiego zespołu Tetyana Bilenko  przegrała 0:3 z Yu Fu. W drugiej grze naprzeciw siebie stanęły Anastasiya Dymytrenko i Elizabeta Samara. Wszystkie sety były ciekawe, a gra wyrównana. Zawodniczka z Częstochowy urwała jeden set, ostatecznie przegrała1:3. Trzecie starcie dwóch Polek: Alicji Łebek i Natalii Bajor. Lepsza okazała się olimpijka z Paryża, która ostatecznie pewnie wygrała 3:0. Był to pożegnalny występ Alicji Łebek w barwach AZS UJD. Przypomnę, że Alicja Łebek oprócz brązu w drużynie zdobyła też medal w Indywidualnych Mistrzostwach Polski w Gdańsku. Za grę w sezonie 2023/2024 serdecznie dziękujemy.

Dzień wcześniej akademiczki uległy 1:3 w Tarnobrzegu. Spotkanie trwało blisko 2 godzin. Zdecydowanym faworytem półfinałowego dwumeczu był KTS Enea Siarkopol Tarnobrzeg. Częstochowianie mieli trudne zdanie. Trenerka Joanna Narkiewicz zmieniła ustawienia zespołu. Liderka częstochowskiego zespołu Tetyana Bilenko zagrała na pozycji trzy. W pierwszej grze Alicja łebek nie sprostała 0:3 reprezentantce Portugalii Yu Fu. W drugim pojedynku  Anastasiya Dymytrenko przegrała w trzech setach z wielokrotną medalistą Europy Elizabetą Samara. W trzeciej partii Tetyana Bilenko poradziła sobie w trzech setach z byłą indywidualną dwukrotną mistrzynią Polski – Kingą Stefańską. Dużo emocji dostarczył czwarty pojedynek, którzy zmierzyły się ze sobą Anastasiya Dymytrenko i Yu Fu. Lepsza okazała się Chinka z portugalskim paszportem, która wygrała w piątym secie do 10. Anastasiya Dymytrenko przegrywała w pierwszych setach, następnie odwróciła losy doprowadzić do piątego seta. W piątym secie Anastasiya prowadziła 9:6, 10:8, ale nie wykorzystała szansy.

Wyniki pierwszego meczu półfinałowego play off:

KTS Enea Siarkopol Tarnobrzeg – Bebetto AZS UJD Częstochowa 3:1

Yu Fu – Alicja Łebek 3:0 (11:1, 11:4, 11:8)

Elizabeta Samara – Anastasiya Dymytrenko 3:0 (11:3, 11:9, 11:3)

Kinga Stefańska – Tetyana Bilenko 0:3 (6:11, 10:12, 14:16)

Yu Fu – Anastasiya Dymytrenko 3:2 (11:9, 11:3, 6:11, 12:14, 12:10)

Wyniki rewanżowego meczu półfinałowego play off:

Bebetto AZS UJD Częstochowa – KTS Enea Siarkopol Tarnobrzeg 0:3

Tetyana Bilenko – Yu Fu 0:3 (6:11, 7:11, 7:11)

Anastasiya Dymytrenko – Elizabeta Samara 1:3 (12:14, 9:11, 11:9, 7:11)

Alicja Łebek – Natalia Bajor 0:3 (8:11, 4:11, 6:11)

Mat. AZS UJD

Udostępnij:

Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Szanowni Czytelnicy,

Z ogromną przyjemnością witam Was w pierwszym numerze naszej gazety! Jest to dla nas niezwykle ekscytujący moment, ponieważ rozpoczynamy wspólną podróż po fascynującym świecie informacji, inspiracji i refleksji.
Jesteśmy przekonani, że nasza gazeta będzie nie tylko źródłem aktualnych wiadomości, ale także miejscem, gdzie znajdziecie inspirujące historie, ciekawe artykuły oraz głosy ludzi, których opinie i doświadczenia mogą otworzyć nowe perspektywy.
Zapraszam Was serdecznie do aktywnego udziału w naszym projekcie. Wasze pomysły, sugestie i komentarze są nieocenione dla naszej redakcji. Wspólnie możemy tworzyć coś wyjątkowego!
Życzę Wam przyjemnej lektury i inspirujących przeżyć podczas poznawania naszej gazety.

Z poważaniem,

Redaktor Naczelny
Agnieszka Wójciak