Zmiany w logowaniu do Internetowego Konta Pacjenta (IKP)

Od 1 lipca 2024 roku użytkownicy Internetowego Konta Pacjenta (IKP) będą mieli zmienione zasady logowania. Teraz będzie można zalogować się korzystając z konta bankowego. Konta ZIP nie będą już obsługiwane.

IKP, dostępne dla każdego posiadacza numeru PESEL, umożliwia realizację wielu spraw zdrowotnych online. Aby zalogować się do systemu, wystarczy odwiedzić stronę pacjent.gov.pl i wybrać opcję „Zaloguj się”, a następnie „Zaloguj się na IKP”. Można wybrać jedną z kilku opcji logowania, w tym poprzez profil zaufany, bankowość elektroniczną, aplikację mObywatel lub e-dowód.

IKP oferuje szeroki zakres funkcji, takich jak odbieranie e-recept i e-skierowań, sprawdzanie historii zdrowotnej, zamawianie e-recept na leki oraz zmiany leków na e-recepty transgraniczne. Aplikacja mojeIKP, dostępna na systemy Android i iOS, pozwala na wyszukiwanie dokumentów zdrowotnych, odbieranie powiadomień o wystawionych e-receptach i e-skierowaniach oraz skanowanie kodów QR w aptekach.

Udostępnij:

Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Szanowni Czytelnicy,

Z ogromną przyjemnością witam Was w pierwszym numerze naszej gazety! Jest to dla nas niezwykle ekscytujący moment, ponieważ rozpoczynamy wspólną podróż po fascynującym świecie informacji, inspiracji i refleksji.
Jesteśmy przekonani, że nasza gazeta będzie nie tylko źródłem aktualnych wiadomości, ale także miejscem, gdzie znajdziecie inspirujące historie, ciekawe artykuły oraz głosy ludzi, których opinie i doświadczenia mogą otworzyć nowe perspektywy.
Zapraszam Was serdecznie do aktywnego udziału w naszym projekcie. Wasze pomysły, sugestie i komentarze są nieocenione dla naszej redakcji. Wspólnie możemy tworzyć coś wyjątkowego!
Życzę Wam przyjemnej lektury i inspirujących przeżyć podczas poznawania naszej gazety.

Z poważaniem,

Redaktor Naczelny
Agnieszka Wójciak