Policjanci dbają o bezpieczeństwo nad wodą

W trosce o bezpieczeństwo osób wypoczywających nad wodą, policjanci z Częstochowy regularnie patrolują akweny wodne na terenie miasta i powiatu. Jedną z takich kontroli śledziła ekipa TVN 24, aby zwrócić uwagę na istniejące zagrożenia i promować bezpieczne zachowanie nad wodą.

Wraz z nadejściem słonecznej i upalnej pogody, wzrasta liczba osób szukających ochłody nad wodą. Dlatego mundurowi systematycznie kontrolują okolice zbiorników wodnych, pouczając o zasadach bezpiecznego korzystania z kąpielisk i wskazując miejsca dozwolone do kąpieli.

Podczas patroli policjanci zwracają szczególną uwagę na kąpiele pod wpływem alkoholu, w miejscach nieobjętych nadzorem ratowników i w miejscach wyznaczonych jako niebezpieczne

Celem działań policji jest podniesienie świadomości osób wypoczywających nad wodą na temat istniejących zagrożeń, a także zminimalizowanie ryzyka utonięć.

Policjanci apelują do wszystkich osób wypoczywających nad wodą o rozwagę i zdrowy rozsądek. Dbając o bezpieczeństwo swoje i innych, możemy uniknąć tragedii.

Fot. KMP Częstochowa

Udostępnij:

Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Szanowni Czytelnicy,

Z ogromną przyjemnością witam Was w pierwszym numerze naszej gazety! Jest to dla nas niezwykle ekscytujący moment, ponieważ rozpoczynamy wspólną podróż po fascynującym świecie informacji, inspiracji i refleksji.
Jesteśmy przekonani, że nasza gazeta będzie nie tylko źródłem aktualnych wiadomości, ale także miejscem, gdzie znajdziecie inspirujące historie, ciekawe artykuły oraz głosy ludzi, których opinie i doświadczenia mogą otworzyć nowe perspektywy.
Zapraszam Was serdecznie do aktywnego udziału w naszym projekcie. Wasze pomysły, sugestie i komentarze są nieocenione dla naszej redakcji. Wspólnie możemy tworzyć coś wyjątkowego!
Życzę Wam przyjemnej lektury i inspirujących przeżyć podczas poznawania naszej gazety.

Z poważaniem,

Redaktor Naczelny
Agnieszka Wójciak