Agnieszka Dybeł na podium

„Istotą igrzysk nie jest zwyciężyć, ale wziąć udział. Nie musisz wygrać, bylebyś walczył dobrze” – tak mówił Pierre de Cubertin, którego cytuje na swoim profilu Nordic Team Częstochowa.

Te słowa doskonale oddają ducha Górskich Mistrzostw Polski w nordic walking, które od kilku lat odbywają się w Polanicy Zdrój. Dla wielu uczestników to nie tylko zawody, ale również wyzwanie dla samych siebie, okazja do sprawdzenia swoich sił i pokonywania własnych słabości.

W tym roku w Mistrzostwach wzięła udział Agnieszka Dybeł, dla której Polanica Zdrój ma szczególne znaczenie. To właśnie tutaj, kilka lat temu, rozpoczęła walkę o własne zdrowie. Choć wówczas nie wystartowała w zawodach, to właśnie one stały się dla niej motywacją do działania.

Drużyna dedykowała jej swój start, a Agnieszka co roku wraca do tego miejsca, by poczuć siłę i podziękować za otrzymane wtedy wsparcie. W tym roku ponownie stanęła na starcie i w swojej kategorii – zawodniczek z niepełnosprawnością – zajęła 2. miejsce.

Mimo poważnej kontuzji, Agnieszka nie poddała się i po raz kolejny zmierzyła się z Piekielną Górą. Udowodniła tym samym, że nie ma rzeczy niemożliwych, a determinacja i chęć walki mogą pokonać każdą przeszkodę.

Historia Agnieszki Dybeł to inspirujący przykład dla wszystkich, którzy mierzą się z przeciwnościami losu. Pokazuje ona, że nawet w najtrudniejszych momentach można znaleźć siłę do działania i osiągnąć wymarzone cele.

Fot. Nordic Team Częstochowa

Udostępnij:

Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Szanowni Czytelnicy,

Z ogromną przyjemnością witam Was w pierwszym numerze naszej gazety! Jest to dla nas niezwykle ekscytujący moment, ponieważ rozpoczynamy wspólną podróż po fascynującym świecie informacji, inspiracji i refleksji.
Jesteśmy przekonani, że nasza gazeta będzie nie tylko źródłem aktualnych wiadomości, ale także miejscem, gdzie znajdziecie inspirujące historie, ciekawe artykuły oraz głosy ludzi, których opinie i doświadczenia mogą otworzyć nowe perspektywy.
Zapraszam Was serdecznie do aktywnego udziału w naszym projekcie. Wasze pomysły, sugestie i komentarze są nieocenione dla naszej redakcji. Wspólnie możemy tworzyć coś wyjątkowego!
Życzę Wam przyjemnej lektury i inspirujących przeżyć podczas poznawania naszej gazety.

Z poważaniem,

Redaktor Naczelny
Agnieszka Wójciak