Politechnika Częstochowska chce otworzyć nowy kierunek studiów

Inżynieria Samochodów Hybrydowych i Elektrycznych – tak będzie brzmiała nazwa nowego kierunku kształcenia, który już w październiku zostanie otwarty na Politechnice Częstochowskiej.

Będzie to kierunek, który zagwarantuje studentom możliwość poznania nowych technologii napędu samochodów, diagnostyki pojazdów, obsługi i rozwiązywania szerokiego zakresu problemów inżynierskich w motoryzacji.
W ramach promocji nowego kierunku udział wzięło siedem szkół ponadpodstawowych o profilach samochodowych.
Maturzyści przy okazji wizyty na Politechnice Częstochowskiej dowiedzieli się, jakie wyzwania stoją przed absolwentami uczelni we wciąż rozwijającym się sektorze motoryzacyjnym, w tym z systemami bezpieczeństwa w samochodach, diagnostyką samochodu, a także poznać specyfikę adaptacji samochodów do zadań specjalnych, czy tajniki samochodu autonomicznego.

Część pieniędzy na realizację kierunku Inżynieria Samochodów Hybrydowych i Elektrycznych pochodzić będzie z Europejskiego Funduszu Społecznego Plus w ramach projektu „Rozwój kompetencji kluczem dla rozwoju gospodarki”.

fot. Politechnika Częstochowska

Udostępnij:

Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Szanowni Czytelnicy,

Z ogromną przyjemnością witam Was w pierwszym numerze naszej gazety! Jest to dla nas niezwykle ekscytujący moment, ponieważ rozpoczynamy wspólną podróż po fascynującym świecie informacji, inspiracji i refleksji.
Jesteśmy przekonani, że nasza gazeta będzie nie tylko źródłem aktualnych wiadomości, ale także miejscem, gdzie znajdziecie inspirujące historie, ciekawe artykuły oraz głosy ludzi, których opinie i doświadczenia mogą otworzyć nowe perspektywy.
Zapraszam Was serdecznie do aktywnego udziału w naszym projekcie. Wasze pomysły, sugestie i komentarze są nieocenione dla naszej redakcji. Wspólnie możemy tworzyć coś wyjątkowego!
Życzę Wam przyjemnej lektury i inspirujących przeżyć podczas poznawania naszej gazety.

Z poważaniem,

Redaktor Naczelny
Agnieszka Wójciak