OGROMNY SUKCES SIATKAREK EWDAR SILESIA CZĘSTOCHOWA! NORWID Z UTRZYMANIEM!

Dużym sukcesem dla siatkarek z Częstochowy zakończył się barażowy turniej półfinałowy o awans do 1 ligi siatkówki kobiet. Częstochowianki w odbywającym się w dniach 5-7 kwietnia w Aleksandrowie Łódzkim turnieju wywalczyły przepustki do ostatniego etapu walki o zaplecze tauronligi.

W pierwszym dniu turnieju mimo kapitalnego otwarcia i prowadzenia 2:0 ostatecznie uległy drużynie z Kobyłki 2:3, następnie dzień później zaliczając świetny powrót w tie-breaku wygrały 3:2 z zespołem Tomasovii Tomaszów Lubelski  a na zakończenie w niedzielę pokonały gospodynie- Libero VIP Biesiadowo Aleksandrów Łódki również 3:2. Warto podkreślić, że wszystkie mecze turnieju kończyły się dopiero po tie-breakach!

Niewątpliwie sporym atutem Silesianek byli licznie zgromadzeni na trybunach kibice, którzy przez wszystkie trzy mecze prowadzili fantastyczny, głośny doping. Prócz siatkarek Silesii do turnieju finałowego awansował również zespół Easy Wrap Volley Kobyłka. W drugim półfinale rozgrywanym równolegle w Warszawie awans pewnie wywalczyły zespoły Marby Sędziszów Małopolski oraz Kaman Warszawa.  Turniej finałowy, z którego tylko 2 najlepsze zespoły w przyszłym roku zagrają w 1 lidze odbędzie się w dniach 19-21 kwietnia najprawdopodobniej w Kobyłce.

– „Nasz zespół zrobił w weekend kolejny kroczek w drodze po cel i marzenia, które towarzyszą nam od początku sezonu. Chcemy awansu do 1 ligi i niewątpliwie sportowo jak i organizacyjnie na niego zasługujemy! Jesteśmy gotowi na grę w 1 lidze! Jestem dumny z naszych zawodniczek, sztabu szkoleniowego oraz naszych kapitalnych kibiców! Podkreślić chciałbym również rolę wszystkich wspierających nas sponsorów, którym z tego miejsca kolejny raz dziękuję! Zapraszam także do współpracy z nami kolejne zainteresowane firmy! Już nie mogę doczekać się turnieju finałowego!”- mówi nam Jakub Kardyński- prezes zespołu.

W siatkarskiej PlusLidze mężczyzn, cel jakim było utrzymanie się w elicie zrealizował zespół Exact Systems Norwid Częstochowa. Podopieczni Leszka Hudziaka zajęli 15 miejsce, a ostatnia, szesnasta ekipa Czarnych Radom pożegnała się z elitą.

fot. i mat. klobucka.pl

Udostępnij:

Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Szanowni Czytelnicy,

Z ogromną przyjemnością witam Was w pierwszym numerze naszej gazety! Jest to dla nas niezwykle ekscytujący moment, ponieważ rozpoczynamy wspólną podróż po fascynującym świecie informacji, inspiracji i refleksji.
Jesteśmy przekonani, że nasza gazeta będzie nie tylko źródłem aktualnych wiadomości, ale także miejscem, gdzie znajdziecie inspirujące historie, ciekawe artykuły oraz głosy ludzi, których opinie i doświadczenia mogą otworzyć nowe perspektywy.
Zapraszam Was serdecznie do aktywnego udziału w naszym projekcie. Wasze pomysły, sugestie i komentarze są nieocenione dla naszej redakcji. Wspólnie możemy tworzyć coś wyjątkowego!
Życzę Wam przyjemnej lektury i inspirujących przeżyć podczas poznawania naszej gazety.

Z poważaniem,

Redaktor Naczelny
Agnieszka Wójciak