Uroczyste otwarcie Centrum Symulacji Medycznej i Pozoracji Ratowniczych

Dąbrowska uczelnia, na której kształcą się ratownicy medyczni i pielęgniarki 16 kwietnia bieżącego roku uruchomiła ponownie Centrum Symulacji Medycznych i Pozoracji Ratowniczych. Uroczyste otwarcie odbyło się w budynku przy ul. Kościelnej 19. Na uroczystość przybyli znamienici goście: posłowie , senatorowie , przedstawiciele władz miasta, dyrektorzy placówek medycznych, ludzie nauki oraz przedstawiciele szkół średnich.

Warto nadmienić, że pierwsze centrum symulacji medycznej w WSPS uruchomione zostało w 2015 roku, jako pierwsze na niepublicznej uczelni w Polsce.  Środki finansowe na ten cel zostały pozyskane jako nagroda w ogólnopolskim konkursie na najlepszy program kształcenia na kierunku – ratownictwo medyczne.

Od tej pory uczelnia doczekała się już czterech podobnych centrów, z których dwa mieszczą się w Dąbrowie Górniczej. Studenci mają tutaj do dyspozycji Monoprofilowe Centrum Symulacji Medycznej, w którym uczą się pielęgniarki oraz Centrum Symulacji Medycznych i Pozoracji Ratowniczych, w którym kształcą się ratownicy medyczni. Dwa kolejne znajdują się na wydziałach w Jarocinie i Piotrkowie Trybunalskim.

CSMiPR zostało w połowie kwietnia otwarte ponownie, po kompleksowej modernizacji i doposażeniu.  Zakupiono nowoczesny sprzęt: trenażery, symulatory oraz fantomy osób dorosłych, dziecka, niemowlaka i noworodka, które mają ułatwić studentom kierunku ratownictwo medyczne ćwiczenie medycznych czynności ratunkowych. Dzięki temu studenci mają możliwość przećwiczenia pozorowanych sytuacji z „pacjentami” w różnym stanie zagrożenia życia.

Centrum posiada monitoring, zajęcia są nagrywane, by później mogły zostać omówione ze studentami przez wykładowcę.

Dodatkowo jako uzupełnienie bazy dydaktycznej WSPS posiada ambulans wyposażony w niezbędny sprzęt.

Mat. prasowy WSPS

Udostępnij:

Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Szanowni Czytelnicy,

Z ogromną przyjemnością witam Was w pierwszym numerze naszej gazety! Jest to dla nas niezwykle ekscytujący moment, ponieważ rozpoczynamy wspólną podróż po fascynującym świecie informacji, inspiracji i refleksji.
Jesteśmy przekonani, że nasza gazeta będzie nie tylko źródłem aktualnych wiadomości, ale także miejscem, gdzie znajdziecie inspirujące historie, ciekawe artykuły oraz głosy ludzi, których opinie i doświadczenia mogą otworzyć nowe perspektywy.
Zapraszam Was serdecznie do aktywnego udziału w naszym projekcie. Wasze pomysły, sugestie i komentarze są nieocenione dla naszej redakcji. Wspólnie możemy tworzyć coś wyjątkowego!
Życzę Wam przyjemnej lektury i inspirujących przeżyć podczas poznawania naszej gazety.

Z poważaniem,

Redaktor Naczelny
Agnieszka Wójciak