Program stypendialny „Częstochowa dla Medyków” przedłużony do 2025 roku

Prezydent Częstochowy przedłużył realizację programu stypendialnego „Częstochowa dla Medyków” do końca czerwca 2025 roku. Program ma na celu poprawę opieki medycznej w mieście, zachęcając studentki i studentów VI roku medycyny oraz III i V roku pielęgniarstwa do podjęcia pracy w Miejskim Szpitalu Zespolonym.

Stypendium wynosi 2 tys. zł miesięcznie dla studentów medycyny i 1 tys. zł dla studentów pielęgniarstwa, wypłacane przez 9 miesięcy. W zamian studenci muszą zobowiązać się do pracy w miejskim szpitalu przez co najmniej trzy lata po ukończeniu studiów.

Kandydaci muszą spełniać określone wymagania, w tym zaliczenie przedostatniego roku studiów z odpowiednią średnią ocen (3,5 dla medycyny i 4,0 dla pielęgniarstwa). Nabór wniosków trwa do 30 września 2024 roku. Wnioski można składać osobiście lub pocztą na adres Urzędu Miasta Częstochowy, ul. Śląska 11/13, z dopiskiem „Częstochowa dla Medyków”.

Prezydent podkreśla, że program ma na celu nie tylko poprawę sytuacji kadrowej w szpitalu, ale również dążenie do utworzenia Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego, co zapewni mieszkańcom lepszą opiekę zdrowotną i krótsze kolejki do specjalistów.

Fot. UM Częstochowy

Udostępnij:

Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Szanowni Czytelnicy,

Z ogromną przyjemnością witam Was w pierwszym numerze naszej gazety! Jest to dla nas niezwykle ekscytujący moment, ponieważ rozpoczynamy wspólną podróż po fascynującym świecie informacji, inspiracji i refleksji.
Jesteśmy przekonani, że nasza gazeta będzie nie tylko źródłem aktualnych wiadomości, ale także miejscem, gdzie znajdziecie inspirujące historie, ciekawe artykuły oraz głosy ludzi, których opinie i doświadczenia mogą otworzyć nowe perspektywy.
Zapraszam Was serdecznie do aktywnego udziału w naszym projekcie. Wasze pomysły, sugestie i komentarze są nieocenione dla naszej redakcji. Wspólnie możemy tworzyć coś wyjątkowego!
Życzę Wam przyjemnej lektury i inspirujących przeżyć podczas poznawania naszej gazety.

Z poważaniem,

Redaktor Naczelny
Agnieszka Wójciak