Dofinansowania do zakupu aut elektrycznych

W ramach Krajowego Planu Odbudowy (KPO) przewidziano dofinansowania do zakupu aut elektrycznych dla osób prywatnych. Wysokość dopłat ma wynosić od 30 do 40 tys. zł.

Szczegółowy system dopłat, w tym dokładne kwoty i warunki, opublikuje w najbliższych miesiącach Ministerstwo Klimatu. Wiadomo już jednak, że celem programu jest wsparcie zakupu „elektryków” ze średniej półki cenowej, a nie luksusowych modeli. Z tego powodu wprowadzony zostanie prawdopodobnie pułap cenowy, do którego będzie można ubiegać się o dofinansowanie.

Program KPO zakłada przeznaczenie ponad miliarda złotych na ten cel. Pieniądze mają być rozdysponowane do 2027 roku.

Zmiana priorytetów w KPO nastąpiła po akceptacji przez Komisję Europejską zmian w polskim planie. Początkowo zakładano wprowadzenie opłat za rejestrację aut spalinowych, a zysk miał być przeznaczony na rozwój elektromobilności. Ostatecznie rząd zdecydował się jednak na bezzwrotne dopłaty do zakupu „elektryków”.

Należy pamiętać, że zmiany w KPO muszą jeszcze zostać zaakceptowane przez kraje członkowskie UE.

Udostępnij:

Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Szanowni Czytelnicy,

Z ogromną przyjemnością witam Was w pierwszym numerze naszej gazety! Jest to dla nas niezwykle ekscytujący moment, ponieważ rozpoczynamy wspólną podróż po fascynującym świecie informacji, inspiracji i refleksji.
Jesteśmy przekonani, że nasza gazeta będzie nie tylko źródłem aktualnych wiadomości, ale także miejscem, gdzie znajdziecie inspirujące historie, ciekawe artykuły oraz głosy ludzi, których opinie i doświadczenia mogą otworzyć nowe perspektywy.
Zapraszam Was serdecznie do aktywnego udziału w naszym projekcie. Wasze pomysły, sugestie i komentarze są nieocenione dla naszej redakcji. Wspólnie możemy tworzyć coś wyjątkowego!
Życzę Wam przyjemnej lektury i inspirujących przeżyć podczas poznawania naszej gazety.

Z poważaniem,

Redaktor Naczelny
Agnieszka Wójciak