ECO TEAM PRZEGRYWA U SIEBIE – (fotorelacja)

Pierwszy mecz na własnym terenie nie był szczęśliwy dla Eco Team AZS UJD Stoelzle Częstochowa. Siatkarze pod wodzą Wojciecha Pudo musieli uznać wyższość drużyny Sobieski Żagań i przegrali 0:3.

Dosłownie przed tygodniem ekipa z Częstochowy rozegrała w Żaganiu mecz awansem i wygrała na trudnym terenie 3:1. To napawało optymizmem przed sobotnim rewanżem w hali IV LO im. Henryka Sienkiewicza. Ten dzień należał jednak w zupełności do przyjezdnych. Otwierający set tego meczu mógł paść łupem AZSu, jednak minimalnie lepsi okazali się gracze z Żagania i wygrali 26:24. Kolejne dwa sety toczyły się już pod ich dyktando. Wygrane 25:20 oraz 25:15 sprawiły, że Sobieski wygrał 3:0 i udanie zrewanżował się za porażkę we własnej hali.

Warto wspomnieć, że w drużynie z Żagania na pozycji rozgrywającego występuje 45-letni Piotr Lipiński, który ma za sobą grę między innymi w AZS Olsztyn czy Mostostalu Kędzierzyn-Koźle. Największe sukcesy święcił właśnie w ekipie z Kędzierzyna, gdzie 4-krotnie zdobył Mistrzostwo Polski, 3-krotnie Puchar Polski oraz w 2003 roku zdobył brązowy medal Ligi Mistrzów.