Z WORKIEM MEDALI Z KOZIEGŁÓW I PIŃCZYC. KOLARZE KOLEJARZA-JURA WŚRÓD NAJLEPSZYCH NA ŚLĄSKU

Miniony weekend był niezwykle udany dla zawodników Kolejarz-Jura Częstochowa. Podczas rywalizacji w ramach Pucharu Polski rozegrano również Mistrzostwa Śląska we wszystkich kategoriach wiekowych. Nasi reprezentanci pokazali świetną formę zarówno w jeździe indywidualnej na czas, jak i w wyścigach ze startu wspólnego, wracając do domu z imponującą kolekcją medali.

Sobotnie zmagania w Koziegłowach rozpoczęły się od jazdy indywidualnej na czas. Najwyższy stopień podium wywalczyli Laura Łowisz w kategorii żakiń oraz Amadeusz Marciniak wśród juniorów. Srebrny medal trafił do Michała Porcza, który znakomicie poradził sobie w rywalizacji żaków. Na trzecim miejscu mistrzostwa ukończyli Mila Barczyk w kategorii juniorek młodszych oraz Czarek Widera wśród młodzików.

Tuż za podium znaleźli się Piotrek Tauzowski i Ania Jończyk, którzy zajęli czwarte miejsca odpowiednio w kategorii juniorów i młodziczek. Czwartą lokatę wywalczył także Oliwier Małek wśród żaków. W czołowej dziesiątce uplasowały się również Julia Waśniowska i Oliwia Kalota. Pecha miał Kuba Szecówka – awaria roweru pozbawiła go szans na walkę o medal. W juniorach młodszych Bartek Kotasiński ukończył rywalizację na ósmej pozycji, a Kacper Szecówka był czternasty.

W niedzielę kolarze przenieśli się do Pińczyc, gdzie rozegrano wyścigi ze startu wspólnego. Ponownie błysnęła Laura Łowisz, która nie tylko zdobyła złoty medal mistrzostw, ale również zwyciężyła w całym wyścigu Pucharu Polski.

Srebrne medale wywalczyli Bartek Kotasiński w juniorach młodszych, Mila Barczyk w juniorkach młodszych, Czarek Widera w młodzikach oraz Kuba Szecówka wśród żaków. Co ważne, cała czwórka zanotowała również bardzo dobre wyniki w klasyfikacji Pucharu Polski, plasując się w ścisłej czołówce swoich kategorii.

Na najniższym stopniu podium stanęli Grzegorz Ślęzak w kategorii juniorów młodszych oraz Michał Porcz wśród żaków. Niewiele do medalu zabrakło Ani Jończyk i Oliwierowi Małkowi, którzy po raz kolejny zakończyli rywalizację na czwartych miejscach. Dzielnie walczyły także Julia Waśniowska i Oliwia Kalota, zajmując odpowiednio ósme i jedenaste miejsce w kategorii żakiń.

Dwa dni ścigania przyniosły częstochowskiej ekipie wiele powodów do radości. Liczne miejsca na podium, wysokie lokaty w Pucharze Polski i ambitna walka wszystkich zawodników potwierdziły, że kolarze Kolejarza-Jura należą do śląskiej czołówki i z optymizmem mogą patrzeć na kolejne starty.

Fot. Kolejarz-Jura Częstochowa

Udostępnij:

Facebook
Twitter
X
LinkedIn
Search

Najbardziej Popularne

Partnerzy relacji sportowych: