Arkusz z języka polskiego już dostępny

Tegoroczny maraton maturalny wystartował dzisiaj i rozpoczął go język polski. W internecie jest już dostępny arkusz CKE z odpowiedziami. Można również znaleźć konspekty pod oba wypracowania, które sprawdzały wiedzą absolwentów.

Pierwszym tematem był „Bunt i jego konsekwencji dla człowieka”, a drugim „Jak relacja z drugą osobą kształtuje człowieka”.

By zdać egzamin należy uzyskać 30 proc. Poziom podstawowy miał do dyspozycji 4 godziny, zaś rozszerzony trwał o 30 min. mniej.

Do tegorocznej matury przystąpiło około 263 tys., osób będących absolwentami szkół ponadpodstawowych. Wyniki zostaną podane 9 lipca.

Fot. Freepik

Udostępnij:

Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Szanowni Czytelnicy,

Z ogromną przyjemnością witam Was w pierwszym numerze naszej gazety! Jest to dla nas niezwykle ekscytujący moment, ponieważ rozpoczynamy wspólną podróż po fascynującym świecie informacji, inspiracji i refleksji.
Jesteśmy przekonani, że nasza gazeta będzie nie tylko źródłem aktualnych wiadomości, ale także miejscem, gdzie znajdziecie inspirujące historie, ciekawe artykuły oraz głosy ludzi, których opinie i doświadczenia mogą otworzyć nowe perspektywy.
Zapraszam Was serdecznie do aktywnego udziału w naszym projekcie. Wasze pomysły, sugestie i komentarze są nieocenione dla naszej redakcji. Wspólnie możemy tworzyć coś wyjątkowego!
Życzę Wam przyjemnej lektury i inspirujących przeżyć podczas poznawania naszej gazety.

Z poważaniem,

Redaktor Naczelny
Agnieszka Wójciak