Wakacje kredytowe przedłużone, ale nie każdy może z nich skorzystać

W tym roku będzie można skorzystać z wakacji kredytowych. Minus jest taki, że zostały wprowadzone ograniczenia.

6 maja prezydent Andrzej Duda podpisał nowelizację ustawy o wakacjach kredytowych. Regulacja sprawia, że klienci spłacający złotowe kredyt mieszkaniowe również w tym roku będą mogli zawiesić spłatę czterech rat.

Ten rok rysuje się inaczej niż w poprzednich latach. Tym razem nie każdy kredytobiorca skorzysta z ulgi. Ograniczenia zawężają grono beneficjentów do kredytobiorców, których rata hipoteki przekroczy 30 proc. dochodu gospodarstwa domowego, liczonego jako średnia z poprzednich trzech miesięcy. Wnioskując o wakacje kredytowe wystarczy oświadczenie złożone pod rygorem odpowiedzialności karnej.

Rodzin mające na utrzymaniu co najmniej tróje dzieci ominą ograniczenie dochodowe. Jednak ich obejmie inne ograniczenie – maksymalna kwota kredytu, która wynosi 1,2 mln zł. Aby dostać taki kredyt, trzeba zarabiać ok. 20 tys. zł.

Skorzystanie z wakacji kredytowych nie oznacza, że niezapłacone raty przepadają. Harmonogram spłaty kredytu zostaje wydłużony o 4 miesiące lub o 12 miesięcy.

Udostępnij:

Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Szanowni Czytelnicy,

Z ogromną przyjemnością witam Was w pierwszym numerze naszej gazety! Jest to dla nas niezwykle ekscytujący moment, ponieważ rozpoczynamy wspólną podróż po fascynującym świecie informacji, inspiracji i refleksji.
Jesteśmy przekonani, że nasza gazeta będzie nie tylko źródłem aktualnych wiadomości, ale także miejscem, gdzie znajdziecie inspirujące historie, ciekawe artykuły oraz głosy ludzi, których opinie i doświadczenia mogą otworzyć nowe perspektywy.
Zapraszam Was serdecznie do aktywnego udziału w naszym projekcie. Wasze pomysły, sugestie i komentarze są nieocenione dla naszej redakcji. Wspólnie możemy tworzyć coś wyjątkowego!
Życzę Wam przyjemnej lektury i inspirujących przeżyć podczas poznawania naszej gazety.

Z poważaniem,

Redaktor Naczelny
Agnieszka Wójciak