Nowość w systemie rejestracji wizyt u specjalistów


Od czerwca pacjenci będą mogli umawiać wizyty u specjalistów przez internet w ramach publicznego systemu zdrowia, skupiając się na kardiologii, cytologii i mammografii do marca przyszłego roku. Minister zdrowia planuje stopniowe wprowadzanie konsultacji online, rozpoczynając od tych trzech dziedzin od 1 czerwca.

Głównym celem jest ułatwienie pacjentom rezerwacji wizyt i ich odwoływania, a także eliminacja pustych terminów. Aby zachęcić placówki medyczne do udziału w pilotażu, ministerstwo będzie je finansować, zależnie od liczby świadczeń i czasu uczestnictwa, oraz od tego, czy korzystają z własnego systemu informatycznego. Rekrutacja placówek będzie otwarta przez cały okres trwania pilotażu.

Szczegóły dotyczące rejestracji na wizyty nie są jeszcze znane, ale istnieje sugestia, że może być podobna do systemu wykorzystywanego podczas szczepień przeciwko COVID-19 z aplikacją IKP. Lekarze wskazują, że wprowadzenie e-rejestracji może pomóc skrócić kolejki do specjalistów, ułatwiając odwoływanie wizyt.

Około 20-30% pacjentów nie pojawia się na umówionych konsultacjach, często z powodu prywatnych wizyt, a odwołanie wizyty w publicznej opiece zdrowotnej bywa trudne z powodu problemów z kontaktowaniem placówki medycznej telefonicznie.

Fot. Freepik

Udostępnij:

Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Szanowni Czytelnicy,

Z ogromną przyjemnością witam Was w pierwszym numerze naszej gazety! Jest to dla nas niezwykle ekscytujący moment, ponieważ rozpoczynamy wspólną podróż po fascynującym świecie informacji, inspiracji i refleksji.
Jesteśmy przekonani, że nasza gazeta będzie nie tylko źródłem aktualnych wiadomości, ale także miejscem, gdzie znajdziecie inspirujące historie, ciekawe artykuły oraz głosy ludzi, których opinie i doświadczenia mogą otworzyć nowe perspektywy.
Zapraszam Was serdecznie do aktywnego udziału w naszym projekcie. Wasze pomysły, sugestie i komentarze są nieocenione dla naszej redakcji. Wspólnie możemy tworzyć coś wyjątkowego!
Życzę Wam przyjemnej lektury i inspirujących przeżyć podczas poznawania naszej gazety.

Z poważaniem,

Redaktor Naczelny
Agnieszka Wójciak