FINAŁY WOJEWÓDZKIE 3X3 W RYBNIKU. ZAWODNICZKI UKS 2KP WALCZYŁY O JAK NAJLEPSZY WYNIK

Rybnik był areną finałów wojewódzkich o Puchar Marszałka Województwa Śląskiego w koszykówce 3×3 dziewcząt i chłopców. Do decydującej fazy rozgrywek awansowało 16 najlepszych zespołów, które wcześniej przebrnęły przez eliminacje miejskie, powiatowe i rejonowe.

W gronie finalistów nie zabrakło reprezentantek UKS 2KP, które na co dzień uczą się w Szkole Podstawowej im. Henryka Sienkiewicza w Kamienicy Polskiej. W rywalizacji Szkolnych Mistrzostw Województwa Śląskiego drużyna występująca w składzie: Zuza Walentek, Natalia Bazan, Ivanka Kvetsko i Hania Kożuchowska zakończyła zmagania na 10. miejscu.

O wysokie lokaty walczyły również starsze zawodniczki startujące w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej. Zespół tworzony przez Zuzę Mróz, Kornelię Zgrzeblak, Laurę Pijet i Amelię Huras po serii wymagających spotkań uplasował się na 11. pozycji w województwie.

Sam awans do grona najlepszych ekip Śląska był dużym osiągnięciem i potwierdzeniem solidnej pracy wykonanej przez zawodniczki na wcześniejszych etapach rozgrywek. Turniej w Rybniku dostarczył wielu emocji, a zdobyte doświadczenie z pewnością zaprocentuje podczas kolejnych startów.

Gratulujemy wszystkim uczestniczkom ambitnej postawy na parkiecie i trzymamy kciuki za następne występy w nadchodzących turniejach.

Fot. UKS 2KP

Udostępnij:

Facebook
Twitter
X
LinkedIn
Search

Najbardziej Popularne

Partnerzy relacji sportowych: