Świetne wiadomości dotarły do nas z Poznania. W cieniu zawodowego turnieju ATP Challenger Enea Poznań Open błysnęła również młoda tenisistka – Tosia Sterczewska, która w znakomitym stylu sięgnęła po zwycięstwo w turnieju Pho3nix Kids Cup Masters.
Park Tenisowy Olimpia przygotował cykl turniejów dla dzieci, a osiem najlepszych zawodniczek i zawodników całej serii otrzymało szansę występu w prestiżowym finale Masters rozgrywanym podczas Enea Poznań Open. Wśród wybranych nie mogło zabraknąć Tosi, która już wcześniej zachwycała formą i pewnie wywalczyła miejsce w finałowej ósemce.
Decydujące zmagania odbyły się w piątek i sobotę, równolegle z półfinałami zawodowego challengera. Warunki były ekstremalne – temperatura sięgała niemal 40 stopni Celsjusza. Mimo tego Tosia prezentowała się znakomicie. Pewnie wygrała swoją grupę, zajmując pierwsze miejsce, a następnie nie pozostawiła złudzeń rywalkom w półfinale i finale.
Młoda zawodniczka imponowała nie tylko skutecznością, ale także odwagą w grze. Efektowne zagrania raz po raz wywoływały aplauz publiczności, która chętnie nagradzała ją gromkimi brawami. W starciach z najlepszymi tenisistkami swojego rocznika z całej Polski pokazała klasę i ogromną dojrzałość sportową.
Choć na koncie Tosi jest już kilka cennych triumfów w mocno obsadzonych turniejach, ten sukces ma wyjątkowy smak. W końcu młodzi adepci tenisa rywalizowali tuż obok zawodowców walczących o triumf w prestiżowym challengerze ATP.
Po zakończeniu rywalizacji przyszedł czas na spełnianie tenisowych marzeń. Świeżo upieczona mistrzyni ruszyła po autografy, wspólne zdjęcia i pamiątki od zawodowych tenisistów. Na koniec nie zabrakło również wyjątkowej fotografii ze zwycięzcą Enea Poznań Open, Brazylijczykiem Gustavo Heide, oraz mamą Pauliną Sterczewską, która na co dzień pełni także rolę trenerki młodej tenisistki.
Za Tosią i wszystkimi uczestnikami fantastyczny tenisowy weekend pełen emocji, sportowej walki i niezapomnianych przeżyć. Pozostaje czekać na kolejne starty i następne sukcesy.
– Piękny jest ten tenis zawodowy – podsumowała po turnieju Tosia Sterczewska.
A patrząc na jej występ w Poznaniu, można śmiało dodać: równie piękny jest tenis dziecięcy.
Fot. Szkoła Tenisa GEM
































