Nordic Walking Wałami von Plauena GPCP 2024

Upał nie przeszkodził biegaczom i miłośnikom nordic walking pokonać malborskich wałów!

W niedzielę, 30 czerwca, odbyła się ósma edycja Biegu i Marszu Nordic Walking Wałami von Plauena GPCP 2024. Na starcie stanęło blisko 250 osób, które rywalizowały w pięknej scenerii zamku w Malborku.

Pomimo 35-stopniowego upału, zawodnicy dali z siebie wszystko i ukończyli trasę biegu lub marszu. Najszybciej dystans pokonał Bartosz Kacperski z Powiśla Dzierzgoń, osiągając czas 18 minut i 50 sekund. Wśród kobiet zwyciężyła Karolina Błażejewska z Gdańska z czasem 20 minut i 10 sekund.

Wśród uczestników byli również Katarzyna i Mirosław Bartczak z Nordic Team Częstochowa. Katarzyna, mimo trudnych warunków atmosferycznych, ukończyła bieg na 9. miejscu w swojej kategorii i 30. miejscu open wśród kobiet. Mirosławowi natomiast udało się wywalczyć 2. miejsce w kategorii wiekowej i 15. miejsce open wśród mężczyzn.

Zawodnicy, którzy wzięli udział w wydarzeniu, chwalili jego organizację i atmosferę. Trasa biegu i marszu była dobrze oznakowana, a na punktach nawigacyjnych czekała na nich woda i obsługa. Po zakończeniu rywalizacji wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe medale i upominki.

Bieg i Marsz Nordic Walking Wałami von Plauena GPCP to już stała impreza w kalendarzu sportowym Malborka. Wydarzenie cieszy się dużym zainteresowaniem zarówno wśród mieszkańców miasta, jak i osób z innych regionów Polski. Już teraz organizatorzy zapraszają na kolejną edycję, która odbędzie się w przyszłym roku.